با استفاده از پارچه پلی استر ورزشی نگران ابتلا به بیماری های پوستی در اماکن ورزشی نباشید

در برخی از کاربردها، پلی استر ممکن است تنها ماده تشکیل دهنده محصولات پوشاک باشد، اما بیشتر رایج است که پلی استر با پنبه یا الیاف طبیعی دیگر ترکیب شود.

استفاده از پارچه پلی استر ورزشی در پوشاک هزینه های تولید را کاهش می دهد، اما راحتی پوشاک را نیز کاهش می دهد. هنگامی که پلی استر با پنبه ترکیب می شود، انقباض، دوام و مشخصات چین و چروک این الیاف طبیعی تولید شده را بهبود می بخشد.

پارچه پلی استر در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم است که آن را برای استفاده طولانی مدت در کاربردهای بیرونی ایده آل می کند. پارچه ای که اکنون به عنوان پلی استر می شناسیم، در سال 1926 به عنوان تریلن، که برای اولین بار توسط W.H سنتز شد.

در طول دهه‌های 1930 و 1940، دانشمندان بریتانیایی به توسعه اشکال بهتر پارچه اتیلن ادامه دادند و این تلاش‌ها در نهایت توجه سرمایه‌گذاران و مبتکران آمریکایی را جلب کرد.

پارچه پلی استر ورزشی

الیاف پلی استر در اصل برای مصرف انبوه توسط شرکت DuPont ساخته شد که الیاف مصنوعی محبوب دیگری مانند نایلون را نیز توسعه داد. در طول جنگ جهانی دوم، قدرت‌های متفقین نیاز فزاینده‌ای به الیاف برای چتر نجات و سایر مواد جنگی پیدا کردند.

پس از جنگ، دوپونت و سایر شرکت‌های آمریکایی بازار مصرف جدیدی برای مواد مصنوعی خود در زمینه رونق اقتصادی پس از جنگ پیدا کردند. در ابتدا، مصرف کنندگان در مورد بهبود مشخصات دوام پلی استر در مقایسه با الیاف طبیعی مشتاق بودند و این مزایا هنوز معتبر هستند.

با این حال، در دهه‌های اخیر، تأثیرات زیست‌محیطی مضر این الیاف مصنوعی با جزئیات زیادی آشکار شده است و موضع مصرف‌کننده در مورد پلی استر به‌طور قابل توجهی تغییر کرده است.

با این وجود، پلی استر یکی از پرتولیدترین پارچه ها در جهان است و یافتن پوشاک مصرفی که حداقل حاوی درصدی از الیاف پلی استر نباشد، دشوار است.

با این حال، پوشاک حاوی پلی استر در گرمای شدید ذوب می شود، در حالی که بیشتر الیاف طبیعی زغال می کنند. الیاف مذاب می توانند آسیب جبران ناپذیری به بدن وارد کنند.